System kiedyprzyjedzie.pl


Z przyjemnością informujemy, iż Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Brzesku, za aprobatą  Burmistrza Brzeska – Pana Grzegorza Wawryki, od dnia 11 września 2017 roku wdraża system dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl. Dzięki ww. systemowi nasi pasażerowie uzyskają dostęp do informacji o rzeczywistych odjazdach autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.

Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:

  1. Odwiedzając stronę internetową brzesko.kiedyprzyjedzie.pl lub mpkbrzesko.pl (ikonka „kiedyprzyjedzie.pl”).           W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku „pokaż odjazdy”. Ikonka widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i związane z nią opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe na dowolnie wybrany dzień.
  2. Korzystając z mobilnej wersji strony w uproszczonej wersji, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony          w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów.
  3. Instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android:
  4. (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid)
    lub Windows Phone:(https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0)
  1. Wysyłając SMS o treści: pl.kp.brzesko.<numer przystanku> pod numer specjalny: 70711 Przykładowa treść SMS: pl.kp.brzesko.182 (dla przystanku Piekarnia). Numery przystanków są dostępne w serwisie internetowym. Koszt SMS Premium jest stały, niezależny od operatora i wynosi 50 gr netto (62 grosze brutto).

Wdrożenie systemu ułatwi pracę przewoźnikowi, który od teraz posiada wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą            na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.

Serwis kiedyprzyjedzie.pl współpracuje również z tablicami informującymi o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym, które w przyszłości mogą zostać zainstalowane na brzeskich przystankach.

Serwis kiedyprzyjedzie.pl funkcjonuje w około 50 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Opolu, Jaworznie, Tychach czy Koszalinie.